RowanMorrison
$39/gallon - hmm I don't know how that compares. I get 32
oz at Trader Joes for $7.95. How many
oz are in a gallon?
But its worth it, whatever you have to pay. The Grade A is sickeningly sweet and doesn't have the minerals of Grade B. Though I did use it for a few drinks on my first
Master-Cleanse when I ran out of the Grade B. This time I'm trying to really go by the book, with ALL Grade B, and organic lemons. The organic lemons are REALLY expensive and tiny. So far I haven't noticed any difference. I may have to switch to regular lemons because I only have a about a day's worth of lemons, and I'm not sure I will be able to get to a store that sells organic lemons in the next day or two.